CF "SYNEVYR" » "Жива ватра"
"Жива ватра"
"Жива ватра"
Кількість переглядів: 409
15 July 2017

14344125_1029113913852744_1287352238048874162_nНагороди й відзнаки на кінофестивалях Канади, Греції, Америки й Білорусі. Два роки фестивального життя, а до того – чотири роки експедицій і зйомок. Долі вівчарів трьох поколінь, традиційного ремесла і карпатських полонин. Усе це – про мистецьку документальну стрічку режисера Остапа Костюка “Жива ватра”.
Документальний фільм  «Жива ватра» режисера Остапа Костюка – чотирьохрічне кіноспостереження за життям вівчарів трьох поколінь в Українських Карпатах на фоні сучасних змін.
Ватра – це особливий для вівчарів вогонь, вогонь добутий тертям дерева, що не згасає впродовж 4-місячного полонинського сезону і служить оберегом гірського вівчарства. Давній обряд запалювання “живої ватри” здійснювався на Гуцульщині до середини ХХ сторіччя.
“Жива ватра” – кіно про життя трьох чоловіків різних поколінь, котрі живуть  в Українських Карпатах.

1908У той час, коли 10 річний Іванко починає життя з чистого листка в школі-інтернат у райцентрі, а 39 річний Василь керує тваринним господарством і вигодовує молодняк овець, 82 річний Іван одиноко проводить старість, недавно поховавши дружину, та сам готується до похорону.

Та прийде весна і всі троє піднімуться у гори вслід за вівчарським покликанням, яке все важче продовжувати в сучасному світі.
Це фільм про людське покликання, про щоденну працю без вихідних і права на слабкість. Про гармонійний світ, який ми втратили, прагнучи комфорту, і дитинство, яке ми залишаємо, начепивши на себе ролі дорослих…